Ana sayfa Genel Bulova Computron ile led saatler geri dönüyor

Bulova Computron ile led saatler geri dönüyor

0

60’ların sonunda led teknolojisinin ortaya çıkması ve 1972 yılında üretilen ilk Hamilton Pulsar led saat Quartz teknolojisine alışmaya çalışan sektöre yeni bir kapı araladı.

Hamilton Pulsar

Şimdilerde oldukça ucuz olan bu teknoloji çıktığı yıllarda mekanik saatlerle yarışacak fiyatlara sahipti. 1976 senesinde Bulova’nın ürettiği LED saatler ise o dönem gerçekten çığır açıcıydı.

Saati okumak için bir düğmeye basmanız gerekiyordu ve bıraktığınızda ekran kapanıyordu. Reklamlarında bolca otomobil şöförleri kullanılıyor olmasına rağmen, bir yandan araba sürerken bir yandan düğmesine basmak zor olsa gerek?

O döneme göre oldukça fütüristik olan bu saatlerin modası çok uzun sürmedi fakat retro dizilerin, filmlerin ve müziklerin artmasıyla birlikte 70’lerin modası Bulova Computron ile geri geldi.

Kaynak

70’lerin modasına dönmek isteyenler için tekrardan üretilen Bulova Computron, yeni teknolojilerden de faydalanıyor. Saat artık LED değil LCD panele sahip ve düğmeye bastığınızda saniye, tarih gibi bilgileri de alabiliyorsunuz.

38mm’lik kasa 13.8mm lik yüksekliğe sahip. 30m suya dayanıklılığı olan saat çelik, altın ve siyah olmak üzere 3 farklı renkte satışta.

Çelik modeli 350 dolar, altın modeli 395 dolar ve siyah modeli 295 dolar olan saatle ilgili detaylı bilgi için link.