Ana sayfa Genel Babalar gününde hangi saat alınır?

Babalar gününde hangi saat alınır?

0

Babalar gününün 100’üncü yılına bir yıl kaldı. İlk olarak 1910 yılında geniş kitlelerce kutlanan babalar günü geldi çattı. Hayatımızın rol modelleri için alınacak hediyelerin en güzellerinden biri de tabii ki saat. Çünkü erkeklerin zaten çok az olan aksesuarlarından biri olan saat babaların kollarına da çok yakışıyor. 

Peki nasıl bir saat almak lazım da babalarımızın suratlarında bir tebessüm oluşmasını sağlayalım. Bu sorunun cevabı aslında babanızı sınıflandırmaktan geçiyor. Kulağa biraz tuhaf gelse de önce babanızın ‘sportif’, ‘teknolojik’, ‘klasik’ veya ‘antika meraklısı’ olup olmadığına karar vermeniz lazım.

Sportif babalar için şoka dayanıklı, led ışıklı, kronometreli, alarmlı ve dijital ekranlı bir saat düşünmelisiniz.

G-Shock Dw5600

Artık ikonikleşmiş DW5600, dayanıklı yapısı ile özellikle outdoor sporlara meraklı babalar için en ideal seçenek.

Fiyat: 570 TL

Satın almak için link

Tissot T-Touch

G-Shock güzel ama ben İsviçre yapım bir saat almak istiyorum derseniz ise en iyi seçenek T-Touch. Pusula, barometre..vb özellikleri ile babanızı heyacanlandırabilirsiniz.

Fiyat: 5.000 TL

Satın almak için link

Breitling Exospace

Eğer fiyat benim için önemli değil diyorsanız, Breitling Exospace babanızı uzay yolculuğuna gönderebileceğiniz özelliklere sahip.

Fiyat: 42.000 TL

Klasik babalar için ise çelikten, deri veya metalik kayışlı bir saat almak en iyisi. Bütçenize göre Quartz ya da mekanik olabilir ama sade bir kadrana sahip olmasına da dikkat edilmeli.

MONDAINE EVO2 BIG

İsviçre tren istasyonlarındaki saatleri üreten Mondaine’nin klasikleşmiş tasarımı klasik giyimden hoşlanan babanıza sofistike bir tarz katabilir.

Fiyat: 1350 TL

Satın almak için link

Bulova 96c130

Sade tasarımı, otomatik mekanizması ve uygun fiyatıyla Bulova en uygun seçimlerden biri.

Fiyat: 1600 TL

Satın almak için link

Maurice Lacroix Aikon

Maurice Lacroix’un son yıllardaki ilgi odağı Aikon modeli hem klasik, hem şık hem de prestijli bir hediye almak isteyenlerlerin bakması gereken bir seçenek. (Aynı modelin Quartz mekanizmalı fiyatı daha uygun)

Fiyat: 11.600 TL

Satın almak için link

Teknolojik babalar için ise akıllı saat en iyi tercih. Şuna dikkat etmek gerekiyor. Android veya iOS işletim sisteminin ikisinde de çalışan bir saat seçilmeli. Çünkü babanızın ne zaman telefon değiştireceğini bilemezsiniz. Ayrıca nabız takibi gibi sağlık özelliği de olanları seçin. Belli bir yaştan sonra bu veriler anlamlı hale geliyor çünkü.

Xiaomi Amazfit Pace 2 Stratos

Xiaomi’nin son yıllardaki başarısı ortada. Akıllı saat piyasasına da Amazfit serisiyle giriş yapan Xiaomi’nin rakiplerinden eksiği yok, fazlası var.

Fiyat: 1200 TL

Satın almak için link

Fitbit Versa

Kullanımı basit, adım sayar, kalori sayar gibi özellikleriyle babanızın forma girmesini sağlayabilirsiniz.

Fiyat: 1700 TL

Satın almak için link

Suunto Spartan Trainer

Babanız doğa gezilerine, outdoor sporlara meraklıysa Fitbitte fazlasına ihtiyacı olabilir.

Fiyat: 1900 TL

Satın almak için link

Garmin Marq Athlete

Benim babam Süperman, triatlon koşacak, dağa çıkacak, uçak sürecek gibi düşünceleriniz varsa bakmanız gereken marka Garmin. Yeni çıkardığı Marq serisi de hem çok dayanıklı hem de çok şık.

Fiyat: 13.000 TL

Satın almak için link

Antika meraklısı olan babalar için ise internette iyi araştırma yapmak ve bir uzmana da danışmak şart. Kazıklanma ihtimali var çünkü.