Ana sayfa Genel (Wo)Men in Black saati Hamilton Ventura

(Wo)Men in Black saati Hamilton Ventura

0

Seiko’nun quartz saatleri piyasayı silip süpürmeden önce markalar saat severleri heyecanlandıracak buluşların peşindeydi. Hamilton’da 1957 senesinde gücünü pil’den alan Ventura serisini piyasaya sürmüştü.

Gücünü elektrikten alan bir saat zamanın çok ötesinde bir buluştu ve asimetrik üçgen kasa da görülmemiş bir tasarımdı.

Oldukça fütüristik bir film olan Men in Black filminde de uzaylı peşinde koşan ajanların kolunda Hamilton Ventura’dan başka bir saatin olması da düşünülemezdi.

Ventura piyasaya çıkalı 60 seneden fazla zaman, Men in Black filminin üzerinden de 20 seneden fazla geçmiş olmasına rağmen serinin dördüncü filminin de oyuncularından biri Hamilton Ventura.

Serinin 4. filmine ana karakterimiz Ajan M’yi canlandıran Tessa Thompson ‘ın kolunda görüğümüz Ventura’ya yakından bakalım.

Kadın bir ajanda görüyor olmamıza rağmen Ventura aslında uniseks bir saat ve 32,3 x 50,3 boyutlarındaki saat kolda küçük gözükmüyor. Quartz mekanizmaya sahip Hamilton Ventura’nın suya dayanıklılığı’da 5 atm ile sınırlı. Yaklaşık 5bin tl değerindeki saat özellikle filmi sevenlere alınabilecek şık bir hediye.

Bu arada Hamilton sinema sektörüyle çok başarılı birliktelikler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar 500’ün üzerinde filmde gözüken Hamilton saatleri incelemek isterseniz: Link

Venturayla ilgili detaylı bilgi için: Hamilton Ventura