Ana sayfa Genel Nomos hedefini de fiyatını da yükseltti

Nomos hedefini de fiyatını da yükseltti

0
nomos sport

Saat piyasasına hızlı bir giriş yapan Nomos, son tanıttığı çelik bilezikli Spor modelinde boyutunu, suya dayanıklılığını, fosforunu ve fiyatını artırdı.

Nomos’un en sevilen modellerinden Club Campus’u şu yazımızda incelemiştik: https://saatlerimiziayarlayalim.com/2019/04/21/nomos-club-campus-inceleme/

Sıkı bir Club Campus seveni olarak benim ilk eleştirim çok zayıf olan fosfordu. Çevremde saati beğenen arkadaşlarımsa 36 ve 38mm’lik kasaların çok küçük olduğundan şikayetçiydi. Bir dalgıç saati gibi daha suya dayanıklılık, çelik bilezikse sürekli soruluyordu. Anlaşılan Nomos’a benzer geri dönüşler çokça yapıldı.

Club Sport Neomatik serisi herkesin beklentilerini karşılayacak cinsten.

Nomos Club Sport Neomatik 42

İsminden de anlaşıldığı gibi Nomos Club Sport, bildiğimiz Club serisinin spor versiyonu.

Aslında Nomos’un daha büyük, suya derinliği daha fazla olan Club Aqua serisi mevcuttu fakat Sport serisi bunu bir adım öteye taşımış durumda.

42mm’lik kasada yine inhouse olan otomatik DUW6101 mekanizma bulunuyor.

42 saat güç rezervine sahip mekanizma Nomos’un kalitesinden ödün vermiyor ve ince işçilik detaylarını çok iyi bir zaman tutmayla birleştiriyor.

Kadran’daki romen rakamları yerini arabik numaralara bırakmış durumda. Bu sayede Club Campus’teki klasiklik ve spor dengesi, spor tarafı doğrultusunda bozulmuş.

Suya dayanıklılığı 30atm/1000ft’e çıkartılan saat artık sadece yüzmeye değil dalma aktivitelerine de uygun hale getirilmiş. Kurma kolu da bu seviyedeki derinliğe dayanabilmesi için kilitli yapılmış.

Bu seri için özel olarak tasarlanan spor çelik bilezikse hem çok şık hem de çok spor gözüküyor. Nomos’un kendine has imzasını bilezik tasarımında rahatça görebiliyoruz.

Oldukça tarz bir spor saat üreten Nomos’un en büyük süprizi de 1200 euro gibi ulaşılabilir seviyedeki Club Campus serisinin aksine fiyatını 2400 euro civarındaki Aqua serisinin de üstüne, 3500 euro civarına çıkarmış olması.

Rakiplerinden daha düşük fiyata çok daha kaliteli ürünler sunarak piyasaya bomba gibi giren Nomos yeni fiyat politikasıyla fiyatı değil, kalitesi ve tasarımlarıyla tercih edilmeyi hedefliyor.

Omega, Breitling gibi markalarla aynı fiyat aralığındaki Sport serisinin satış performansı bakalım ne olacak?

Ayrıntılı bilgi için: https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781#/en/watches/families/club/club-overview