Ana sayfa Autodromo Klasik otomobil meraklılarına Autodromo

Klasik otomobil meraklılarına Autodromo

0

Otomobillerden ilham alan saatler birçok saat tutkunu gibi benim de heyecanlanmama neden oluyor. Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz gibi : https://saatlerimiziayarlayalim.com/2019/01/12/le-mansin-efsanesinin-zamansiz-tasarimi/ bir çok marka da otomobillere gönderme yapan saat modellerine sahip.

Bu seferki biraz farklı. Bir otomobile, markaya ya da modele değil bir döneme gönderme yapıyor.

Instagramda tesadüfen keşfettiğim bu markayı muhtemelen saat tutkunlarının bir çoğu biliyordur fakat ben yeni gördüm.

Autodromo, gözlük, eldiven hatta üstü açık arabanızdan sallandırabileceğiniz eşarp gibi bir çok otomobil aksesuarının yanında birbirinden güzel saatler de üretiyor.

Çok farklı dönem ya da modellere ithafen yapılmış saatleri omasına rağmen benim ilgimi çeken model Group B Series saatler.

1982-86 döneminin hem romantik hem de uzay çağı egzotik tasarımlarını çağrıştıran, turbo savaşlarında beygir güçlerinin yarıştığı, otomobil yarışlarının asfaltın dışında karda, toprakta, çöllerde de popüler olduğu dönemi yansıtan Group B saatler gördüğümden beri rüyalarıma giriyor.

39 mm’lik titanyum kasa ve bilezik, miyota 9015 mekanizma ile geliyor. Buram buram 80’ler kokan saatin kadranı devir göstergesini andırıyor. Alüminyum kutuda ve yanında seri numarasının olduğu minik bir metal plaka ile teslim edilen saati satın alınacaklar listeme ekledim.

Farklı dönem ve otomobillerden ilham alan modelleri incelemek isterseniz link: https://www.autodromo.com