Ana sayfa Genel Dünyanın ilk Karbon Tourbillonu Tag Heuer’den

Dünyanın ilk Karbon Tourbillonu Tag Heuer’den

531
2

Saat tutkunlarının nirvanası sayılan Tourbillon mekanizmalar markalar için de önemli bir prestij. Inhouse mı eta mı daha iyi diye sektör ikiye bölünmüş dursun, Tag Heuer’den “Abi Tag Heuer bir moda markası, saatleri alınmaz” diyenlere kapak gibi bir cevap.

Geçtiğimiz yıl inhouse mekanızmalı saatlerini saat severlerin beğenisine sunan ve çok iyi geri dönüşler alan Tag Heuer, kimsenin yapamadığını yaptı ve yeni inhouse tourbillon mekanizmasını karbon ile buluşturdu.

Genelde saatlerin hairspring denen komponenti metalden yapılırdı. Bu metal komponent son yıllardan yerini silikona bırakmıştı fakat Tag Heuer Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon’da bu parçayı karbondan yapmayı başardı.

Yer çekimi etkisini minimuma indiren tourbillon teknolojisi, karbon sayesinde darbelerden ve özellikle ısı değişimlerine karşı daha korunaklı olacak.

Tag Heuer’in iddiası bu yönde, saat piyasaya çıktığında belki alan birini görür sorarız, abi zaman tutması nasıl diye:)

2 YORUMLAR

  1. Tag Heuer a bir Luxemburg lunun elinin değdiği belli oluyor. Tag heuer aslında reklam la ayakta duran bir marka iken jean claude biver ‘in dokunuşları ile farklı bir yone doğru gidiyor. Hani derler ya sinif atlamaya başladı. Yeni makinalar yeni teknolojiler ve tabi yeni dizaynlar. Su ana kadar çok sikici olan bir marka iken baya bir ilerleme kat ettiler bence. Korkarım fiyatlarda öyle olacak ucuz quartz ler göreceğiz tabiki , Amerikan kolej mezunlarını kaybetmek istemezler( Amerikada kolejden mezun olanlara alinan en çok hediyelerden biri). Linkini vermemde sakınca yoktur umarım saat sevenlerin ve business management ile ilgilenenlerin mutlaka dinlemesi gereken birazda matrak ( adam biraz içmiş toplantı oncesi sanırım) bir live stream video . Blancpain i , hublot yu bu güne getiren adam Saygılar selamlar
    https://youtu.be/4wigSZSxOkE