Ana sayfa Genel Invicta Disney Limited Diver

Invicta Disney Limited Diver

214
3

İnceleme videosu için https://www.youtube.com/watch?v=RxRcJdrzfRg

Dolar kurları sonrası İsviçre saatlerinin iyice ulaşılmaz olması nedeniyle bütçe dostu saat denemelerim devam ediyor.

Bugünkü yazım yaklaşık 2 aydır kullandığım Invicta’nın diver modeli.

Yaklaşık 100 dolarlık bir fiyata satılan, japon NH35A mekanizmaya sahip bu saat, “Abi ya 100 dolarlık saatle 1000 dolarlık saatte aynı işte” diyenlere kapak niteliğinde.

Japon NH35A’nın zaman tutmasında bir problem yok, beklentimin üzerinde.

Bendeki model ucuz submariner homagelerden farklı olarak içerisinde Disney karakteri olan bir model. Açıkcası birebir kopya saatlere karşı ön yargılı olduğum için bu modeli seçtim, en azından uzaktan görenlerin “Rolex mi o” tepkisinden kurtulmayı hedefledim.

Saat 40mm ve rahat bir bileziğe sahip, o yüzden gayet konforlu bir saat. Kullandığım süre boyunca hiç bir rahatsızlık hissetmedim.

İçindeki Donald Duck dışında tasarımı bildiğimiz klasik diver tasarımı. Kasanın yanındaki invicta yazısı kullandığım süre boyunca beni rahatsız etti, gereksiz bir detay.

Bileziğin orta kısmı parlak kenarlı fırçalanmış çelik. Ben parlak saatleri pek sevmiyorum ve bu saatte de bu düşüncemin arkasındayım. Tabi zevk meselesi olduğu için iyi ya da kötü diyemeyeceğim. Bilezik ve kasa çizilmelere karşı dayanıklı, kullandığım süre boyunca çizmek nasip olmadı.

Saatin fosforu bir dalgıç saate göre çok zayıf ve çok çabuk bitiyor. Ayrıca bezeli çevirmek ciddi anlamda zor. Saat parasının hakkını veriyor fakat fazlasını beklememek gerek.

Saatin artıları
Küçük kasa ve rahat bilezik
Disney detayı

Saatin eksileri
Zor dönen bezel
Zayıf fosfor

Kimler almalı
Ucuz yollu bir dalgıç modeli edinmek isteyenler
Disney detayından dolayı bu karakterleri sevenler

Kimler almamalı
Prestijli, kaliteli bir Isviçre saati hayali kuranlar
Gerçek dalgıçlar

3 YORUMLAR

  1. super olmuş, invictaya zaman ayırmanız güzel, aslında çok uzun bir tarihçesi olan ve cin mali saatler ile( dikkat edin japon demedim ) ayni kefeye bile konmaz ama maalesef birçoklarıyla parçası cin mali, Neyse bazı diver modellerinin dalış ve su altı ozelliklerine Isviçre saatler bile yanaşamıyor. disney i kim sevmez ( amerikan hayranı bir adam asla degilim ama çizgi film merakım çok )
    Walt disney CEO sunun Rolex takması bilinen bir haber ve beklenen birsey ama Bazı unlu CEO larin kolunda da Invicta görmekteyim te çok doğalar. Ama en güzeli Rolexine Mickey Mouse yaptıran herhalde. Neyse bu arada Invicta Rolex submariner i taklit etmekten dolayı çok tenkit edilir. Buradaki yan taraftaki Invicta detayı biz taklit etmiyoruz demek icin mi acaba?

  2. tesekkur ederim, kalemim pek kuvvetli degildir, yazilariniz ve web sayfası tasarımı o kadar guzelki inanin haftada en az iki kez bakar oldum yeni birsey var mi diye.Ama gercekten sunu söyleyeyim yazilariniz ve fotograflar gercekten çok iyi. Ben çok siki bir saat takipçisiyim. Hani derlerya hastalık gibi birsey. Yazilarinizi bir gazeteye koysak gercekten takip edilir ve bunu laf olsun diye soylemiyorum. Watchtime, IW magazine, Montredo ve arasira Chrono 24 e bakıyorum sizin web sayfanizin da hiç assagi kalır bir tarafı yok. Saygılar