Ana sayfa İnceleme Oris BC3 Advanced Day/Date İnceleme

Oris BC3 Advanced Day/Date İnceleme

2

Oris forumlarda sıkça gördüğüm ve hemen hemen her Tag Heuer mi Oris mi, Longines mi Oris mi..vb kıyas başlıklarında diğerlerini dövecek bir “tool watch” olarak tavsiye edilen bir marka. Bu yüzden merak ve büyük beklentiyle bir adet Oris BC3 Advanced Day Date Gun Metal bir saat sipariş ettim.

Fermuarlı ve saati taşıma konusunda pratik kutusu alıştığım ahşaplı ışıltılı kutulara göre sönük ama fonksiyoneldi.

Saati ilk gördüğümde aşık olamadım ve beni heyecanlandırmadı. Öncelikle kayışı çok sert ve konforsuzdu. Kullandıkça yumuşar yazmışlar fakat ben bir ayda yumuşatamadım.

Pek dikkat çekmeyen tasarımı, sıradan detaylarına rağmen askeri tarzdaki görüntüsü fotoğraflarda hoşuma gidiyor ama kolumda beni mutlu etmiyordu.

Zaman tutması, işçiliği gayet iyiydi fakat Seiko, Citizen gibi markalardan çok bir artısı varmış gibi hissetmedim.

Oris BC3’ün Artıları

  • Askeri görüntüsü
  • Su geçirmezlik
  • Kolay okunabilirlik

Oris BC3’ün Eksikeri

  • Sert kordon
  • Sıradan saat hissi
  • Ses yapan mekanizma

Kimler almalı

İsviçre malı iyi bir marka saat almak isteyen ama vurdum çizdim derdi olmadan kendini dağlara vuracaklar.

Kimler almamalı

Vay saatin ne kadar güzelmiş markası ne pahalı bir şeye benziyor sorusundan hoşlananlar.

2 YORUMLAR

  1. simdi keşfettim bu yaziyi, kusura bakmayın geç bir yorum .Tag Heuer biraz yani bir tik üstte diye kendini yorumlatan bir marka ama aslında evet üst modelleri var ama Quartz saat de üreten ve reklamla da biraz şişirilen , Amerika da yaratılan bir marka. Oris tam bir is makinesi ve makinaları da gercekten çok iyi. Longines eski Longines degil , bir ii tane Moonphase ve classic makinaları taşıyan otomatik saatleri dinda iste idare eder. Fiyatina gore pahlavi marka. Oris gercekyen çok iyi fiyatlandirilmis Bakmayın siz saat meraklıları tarafından çok beyenilen , övülen hep en iyi yere konulan ama her ne dense hep ötelenen bir mark , ne zamanki formula birde ve dalgıçlar ile reklamı yapılmaya başlandı pek bir meraklısı oldu . Evet Quartz makinsai yok ve kasalar çok panikli ve celik kayislar çok övgüye deyer.

    • Oris aslında reklam yapmıyor gibi görünüp çok reklam yapan bir firma.. Saat blogları, dergileri oris reklamlarıyla dolu. Ayrıca İsviçreye giderseniz havalimanından, sokaklara kadar her yerde oris posterleri var.