Ana sayfa İnceleme Longines Hydroconquest İnceleme

Longines Hydroconquest İnceleme

1
longines hydroconquest

Longines nasıldır, Hydroconquest alınır mı gibi soruların cevaplarını Longines Hydroconquest incelemesinde bulmaya çalışacağız. 41 mmlik bu dalgıç saati yaklaşık 1 ay boyunca bende kaldı ve bir masa başı dalgıçının en zorlu koşullarında test edildi.

Ofiste sıkıldığımda saatimle dalmak en büyük keyfimdi

Submarinerdan türeyen bir dalgıç saatinin tasarım özelliklerine sahip Longines Hydroconquest kadranındaki arabik numaralar ile hem spor hem de farklı bir hava yakalamış 12-6-9 sayılarına sahip kadranda 3 rakamı gün penceresine kurban gitmiş, bence Submariner No-date gibi bir model yapılabilir ya da gün penceresi başka bir yere alınabilirdi, taktığım süre boyunca 3 rakamının olmaması beni hep rahatsız etti.

Dalgıç saatlerinin alametifarikası lume /fosfor konusu da beni mutsuz eden bir diğer özellikti. Rakiplerinin çok gerisinde ve gerçekten Longines markasına yakışmayan sönük, kısa sürede biten bir fosfora sahip.

Diğer saatlerimle tünelden geçmek bir keyifken Longines’la hayal kırıklığı

Longines Swatch Group’un bir markası ve aynı grup herkesin bildiği ya da sürekli duyduğu ETA makinaları ürettiği için mekanizmanın ilk elden sahibi sayılan Longines’in zaman tutması çok iyi ve taktığım süre boyunca hiç ayarlamam gerekmedi.

41mm lik boyutu ve ağırlığı günlük kullanım için gayet uygun ve kolunuzda olduğu süre boyunca sizi rahatsız etmiyor, oraya buraya çarpmıyorsunuz.

Parlak çelik kasa ve bilezik çok şık durmasına rağmen aynı şekilde çizilmelere karşı da bir o kadar dayanıksız. Bir aylık sürede bir kaç yerini çizmeyi başardım.

Toparlamak gerekirse otomatik saatlere giriş yapmak isteyen ve güvenilir bir marka almak isteyenler için fiyat/performans olarak ideal bir saat olan Hydroconquest, özellikle gömlekle, masa başında çalışanlar için yerinde bir tercih olur. Markanın dayanıklılığı ve kalitesi düşünüldüğünde çok daha zor koşullarda da problem yaşamazsınız fakat saat deniz kenarında, spor yaparken..vs giymek için biraz fazla “ışıl ışıl” ve kolay çizilebilir.

Longines Hydroconquest’in Artıları:

 • Markanın bilinirliği ve kalitesi
 • Ulaşılabilir fiyatı (Yaklaşık 800 dolar)
 • Zaman tutması
 • Farklı tasarımı

Longines Hydroconquest’in Eksileri:

 • Lume / Fosforun zayıf olması
 • Kolay çizilen parlatılmış çelik kasa ve bilezik

Kimler almalı:

 • Otomatik ve prestijli bir saat isteyen fakat bütçesi kısıtlı olanlar
 • Takım elbise, gömlek pantolon masa başı çalışanlar

Kimler almamalı:

 • Sportif aktivitelere katılanlar (veya saatindeki çiziklere kafayı takanlara)
 • Sade ve dikkat çekici tasarımlı saatleri sevmeyenler
Longines Hydroconquest iş başında

1 YORUM

 1. Güzel görünen, orta kalite automatic bir swiss made saat. Swatch topluluğu altında olması Longines lerde genel bir kalite düşüklüğü demeyelimde duraganligi getirdi. Aslında bu tum grup icin geçerli. tissot , Longines her ikiside marka olarak bilinen ama hiç bir zaman tam bir Lüks saat olamamış markalar. ETA makinalarını ürettiklerinden, saat makinasına ulaşmada bir sorun yaşamıyorlar ve halen ETA bence en iyi makinaları üretiyor. Gel gelelim benimde koleksiyonumda bulunan mavi hyrdoconquest 41 mm auto bilekte güzel duruyor, doner basel biraz sesli calisiyor ( bir oris degil, bir omega degil?) Gundelik kullanılır ama tasa topraga girerse hemen çizilir gibi ama dediğim gibi üstüne Longines yazınca 875 dolar gri market 1275 dolarda mağaza fiyatı oluyor. Yok güzel incelemeniz, tam anlamı ile objektif ve çok doyurucu olmuş. Saygılar